Hlavní stránka
Zájezdy
Mexiko

Mayské dědictví s prodloužením o relax na bílých plážíchCancún - cenot Xkekén - Chichen Itzá - Izamal - Mérida -Ticul - Uxmal - Campeche - Palenque - vodopády Misol-Ha - Becan - Kuhunlich - Bacalar - Tulum - Cancún

Změna vyhrazena: Změna programu vyhrazena.

Poznámka: Doporučené kapesné na stravování: cca 100 USD
Doporučené spropitné řidičům: cca 25 USD/osoba

Min. počet účastníků: 6

Program zájezdu

1. den: : odlet z Prahy do Cancúnu s přestupy, transfer do hotelu Quinta by Wyndham 4*, nocleh.
2. den: snídaně, návštěva jednoho ze sedmi divů světa - Chichén Itzá , kde nás Mayové nepřestávají udivovat svými vědomostmi. Každých 6 měsíců sem sestoupí Opeřený Had Kukulkán, vždy o rovnodennosti. Měli zde největší hřiště na pelotu v celé
3. den: , žlutého městečka tří kultur, kde navštívíme konvent sv. Antonína z Padovy se svým druhým největším atriem na světě, hned po Vatikánu. Cesta pokračuje do města Mérida . Večerní procházka po tomto romantickém koloniálním městě ze XVI. století. Ubytování. Nocleh.
4. den: snídaně. Odjezd z Méridy a cesta do bývalého mayského sídla Uxmal, kde Mayové uctívali boha deště Chaaca, jehož podobiznu můžeme rozeznat snad na všech stavbách. Uxmal je typický svým architektonickým stylem puuc, který je považován za tzv. ,,mayské baroko”. Zastávka v Edzná, kde jsou typické masky Boha Slunce. Pokračování do koloniálního opevněného města Campeche , jež vybudovali španělští konkvistadoři v XVI. století. Projdeme se historickým jádrem, anebo si můžeme objednat projížďku večerním vláčkem. Ubytování a nocleh.
5. den: snídaně. Návštěva bývalého mayského sídla Palenque , tajemného místa vsazenéh do chiapaských bujných tropických lesů. V době svého rozkvětu zde vládnul mocný král Pakal, který zde nechal vystavit svou vlastní hrobku. Ta zůstávala v utajení až do druhé poloviny 20. století, kdy byla objevena a artefakty byly převezeny do muzeí. Navštívíte královský palác a náměstí tří chrámů. Zachoval se zde také původní akvadukt. Po ukončení prohlídky krátký přesun k vodopádu Misol-ha . Ubytování a nocleh.
6. den: snídaně. Ranní přejezd do dalšího mayského archeologického naleziště Becanu ,,Hadí Stezka” (5h), který je specifický tím, že byl v dávné minulosti chráněn vodním příkopem, který měl město ochránit před vpádem nepřátel. Procházka tímto poklidným místem a výstup na pyramidu.
7. den: a odpočinek po cestě.
8. den: snídaně. Ranní přejezd do nedalekého archeologického naleziště Kohunlich , který se proslavil svými největšími štukovými maskami Boha Slunce. Při troše štěstí zde natrefíme na vřešťany. Přesun na oběd k laguně Bacalar. Pokračování do Tulumu , starého mayského přístavu a jednoho z posledních mayských sídel. Tento přístav byl velice důležitý, odtud Mayové podnikali plavby v kánoích podél pobřeží za účelem obchodu. Toto město z doby poklasické zaniklo až v XVI. století s příchodem Španělů. Po návštěvě Tulumu návrat do Cancúnu.
9. den: : - ubytování a zasloužený odpočinek v hotelu Dos Playas 3* se službami all inclusive . (Na vyžádání za příplatek možnost ubytování v hotelu vyšší kategorie v oblasti Cancún, Riviera Maya)
10. den: : transfer na letiště. Odlet do Prahy (s přestupy).
11. den: : přílet do Prahy

únor 2021

21.02. - 03.03.21 neděle - středa
vlastní letecky (Praha)
Sleva 12% 71 990 Kč 63 351 Kč
cena za 11 dní (9 nocí)

duben 2021

18.04. - 28.04.21 neděle - středa
vlastní letecky (Praha)
Sleva 12% 71 990 Kč 63 351 Kč
cena za 11 dní (9 nocí)

říjen 2021

24.10. - 03.11.21 neděle - středa
vlastní letecky (Praha)
Sleva 12% 71 990 Kč 63 351 Kč
cena za 11 dní (9 nocí)

prosinec 2021

06.12. - 16.12.21 pondělí - čtvrtek
vlastní letecky (Praha)
Sleva 12% 71 990 Kč 63 351 Kč
cena za 11 dní (9 nocí)

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha - Cancún - Praha (s přestupy) vč. všech letištních poplatků
 • transfery a dopravu v Mexiku klimatizovaným autobusem
 • 5x ubytování ve standardních hotelech se snídaní
 • 4x ubytování v hotelu Dos Playas 3* s all inclusive
 • služby českého průvodce
 • všechny vstupy
 • zákonné pojištění ve znění zákona č.159/99 Sb

Cena nezahrnuje

 • jiné než uvedené stravování, spropitné
 • pojištění léčebných výloh
 • komplexní pojištění viz katalog str. 11
 • 1 lůžkový pokoj (14 990Kč)
 • spropitné pro místní personál
 • hotel vyšší kategorie při pobytu v Cancúnu/Riviera Maya